SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

ROCZNICA DEPORTACJI NA WSCHÓD

P4120128Dnia 12 kwietnia bieżącego roku przy Dworcu Fabrycznym w Białymstoku odbyły się  uroczystości upamiętniające 78 rocznicę deportacji ludności polskiej na Syberię i do Kazachstanu. Brała w nich udział również młodzież naszej szkoły.

Na ręce Pani Dyrektor SP nr 8  przekazano Akt Powierzenia  opieki nad odsłoniętym tam obeliskiem .
Opieką tego miejsca zajmie się młodzież szkolna w ramach
projektu PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ, który realizujemy już od kilku lat.
 Aby pamięć tragicznych wydarzeń lat wojny nie uległa zapomnieniu – przypominamy o nich,  realizując tematy na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i godzinach wychowawczych.
27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Sybiraka – pana Zenona Puchalskiego, który swoje wstrząsające wspomnienia z okresu sowieckiej deportacji opisał w bardzo osobistej książce pt. Z Zacisza na Syberię.
Mieliśmy również zaszczyt gościć przedstawicieli Oddziału Związku Sybiraków w Białymstoku. Prezes Zarządu, pan Tadeusz Chwiedź wygłosił patriotyczną pogadankę, w której odwołał się do tragicznej przeszłości wielu mieszkańców naszego miasta i regionu.
W spotkaniach uczestniczyła młodzież klas III gimnazjum

Zdjęcia z uroczystości

0003

 

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub