SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

7 listopada uczniowie trzech klas pierwszych bardzo uroczyście składali pierwsze w swoim życiu ślubowanie szkolne. Odświętnie ubrani, w granatowych czapkach nawiązujących do tradycji braci żakowskiej, zajęli przygotowane im miejsca na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Byli już tam licznie zgromadzeni rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Jak zwykle ważnym przeżyciom naszych uczniów towarzyszyła dyrekcja szkoły, nauczyciele, starsi koledzy i goście. W tak podniosłej atmosferze, na sztandar szkoły, pierwszoklasiści ślubowali, że swoim zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, będą dobrymi uczniami i życzliwymi kolegami oraz będą się uczyć tego co mądre i piękne dla swojej Ojczyzny. Swoje przyrzeczenia przypieczętowali odciskiem palca pod tekstem ślubowania. Dopełnieniem uczniowskich zobowiązań było pasowanie „symbolicznym ołówkiem” przez Dyrekcję i przewodniczącego Rady Rodziców na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza.

Ważnym momentem uroczystości, najbardziej chyba oczekiwanym przez rodziców był występ artystyczny pierwszaków. Popisywali się oni swoimi talentami recytatorskimi i wokalnymi gromko oklaskiwanymi przez widownię.

Na zakończenie, z upominkami odblaskowymi od Dyrekcji, udali się do swoich sal na słodki poczęstunek.

/Teresa Niewińska/

0003

 

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub