Europejski Dzień Języków Obcych

dzien 2 dzien 1 dzien 3

26.09.2017r obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Coroczne wydarzenie przypomina o różnorodności językowej oraz o potrzebie nauki języków obcych.

Uczniowie wszystkich klas SP i PG brali czynny udział w obchodach tego święta ozdabiając korytarze szkolne dekoracjami związanymi z wylosowanym państwem, a także ubierając się w kolory narodowe poszczególnych krajów. W szkole pojawiły się kolorowe flagi, ręcznie wykonane symbole, budowle oraz ciekawostki dotyczące wybranych państw. Nasi uczniowie włożyli dużo pracy, aby wykonane przez nich plakaty były ciekawe, estetyczne i oryginalne. Niektóre z tych prac będą wykorzystane przez uczniów szkoły podstawowej podczas realizacji projektu „Let’s celebrate European values” w ramach współpracy międzynarodowej eTwinning.

W ramach obchodów dzieci z klas I – III kolorowały brytyjską flagę, śpiewały piosenkę „Are you sleeping Brother John” oraz wykonały plakaty.

Uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej oraz II – III gimnazjum wzięli udział w konkursie na najbardziej pomysłowy piktogram . Przy ocenie prac zwracano uwagę na   estetykę wykonania, wkład pracy oraz kreatywność twórcy.

Europejski Dzień Języków Obcych to ważna data w kalendarzu imprez w naszej szkole, a jego obchody pozwalają, poprzez dobrą zabawę, uświadomić młodym ludziom jak ważna jest nauka języków obcych.