Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Opiekun: Marlena Leszko

klasa VII A- Jan Jerzy Głębocki

Opiekun: Halina Winiarska

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

UCZNIOWIE  ZAKWALIFIKOWANI  DO STOPNIA  WOJEWÓDZKIEGO
WOJEWÓDZKICH  KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ

klasa VIIA - Jan Jerzy Głębocki, Jakub Olaf Karabowicz

Wojewódzki Konkurs Informatyczny
klasa VIIA - Arkadiusz Tołwiński, Jan Jerzy Głębocki

klasa VIIA - Jan Jerzy Głębocki

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYM ETAPIE KONKURSU!

KONKURS POETYCKI

Julia Kiryluk uczennica klasy VI A zdobyła III miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie -Poetyckim Ocalić od Zapomnienia, pod hasłem „A ja Tobie bajki opowiadam”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 im. K.I. Gałczyńskiego w Białymstoku.

Konkurs ma długoletnią tradycję. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Cieszył się dużym zainteresowaniem, aż 98 uczniów wysłało swoje utwory poetyckie.

GRATULUJEMY!!!

KONKURS PLASTYCZNY

W wojewódzkim konkursie plastycznym ,,SOS dla bezdomnych kotów –szare, bure, pręgowane’’ nagrodę zdobyła Agata Orodzińska,  uczennica III a z klasy gimnazjalnej , a wyróżnienie Franciszek Zwierzyński z IV b oraz Jakub Zapolski z klasy IVa.

ZAWODY SPORTOWE

HALOWE MISTRZOSTWA WOJ

W dniu 24 lutego 2018r. w odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików „Białystok 2018”   Bardzo duży sukces odniosła nasza uczennica klasy VII – Dominika Woźniak, która w kategorii U16 (do 16 roku życia) zdobyła I miejsce. Obecną trenerką Dominiki jest 4- krotna olimpijka Krystyna Danilczyk – Zabawska.

Dominice życzymy dalszych sukcesów!!!

KONKURS RECYTACJI PROZY

Amanda konkurs prozy 2018

Amanda Sienkiewicz z klasy VIIa otrzymała wyróżnienie w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytacji Prozy zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku.

Hasłem tegorocznego konkursu były słowa ks. Józefa Tischnera: „W (…) świecie nie wolność jest problemem. Wolność już jest. Pozostało pytanie: co zrobić z tą wolnością"

GRATULUJEMY!!!

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

klasa VIA - Hubert Front

klasa VIIA - Jan Jerzy Głębocki, Jakub Olaf Karabowicz, Kacper Nalewajko

klasa VIIB- Urszula Harasimczuk

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

klasa VIA - Adam Maciejczuk

klasa VIIA - Arkadiusz Tołwiński, Jan Jerzy Głębocki

klasa VIIA - Hubert Szoka, Jan Jerzy Głębocki

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYM ETAPIE KONKURSU!

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS XXX EDYCJA

Laureatami z języka angielskiego zostali:

klasa VA - Gabriela Klepacka

klasa VIA - Aleksander Białobłocki, Krystian Jaworowski, Julia Raczko

klasa VIIA - Jan Jerzy Głębocki, Jakub Olaf Karabowicz, Jakub Hus, Mateusz Karpowicz, Kacper Nalewajko, Tomasz Karpiński, Martyna Zołotucho

Klasa VIIB - Luiza Niepłocha, Urszula Harasimczuk, Wojciech Zwierzyński

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z Języka angielskiego

W sesji jesiennej  2017r. laureatami zostali:

Hubert Front uczeń kl. VIa,

Jan Jerzy Głębocki uczeń kl. VIIa.

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z Matematyki

W sesji jesiennej  2017r. laureatami zostali:

Karol Dakowicz uczeń kl. IVb

Aleksander Głębocki uczeń kl. IVc

Gabriela Prus uczeń kl. Va

TALENTY1 17-18„BIAŁOSTOCKIE TALENTY XXI WIEKU” – IV edycja.

7 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Żurawiej 71 odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa naszych uczniów w projekcie „BIAŁOSTOCKIE TALENTY XXI WIEKU” – IV edycja.

Projekt umożliwiał zdolnym uczniom szkół średnich, gimnazjalnych, oraz uczniów klas VII szkół podstawowych (od roku szkolnego 2017/2018) udział w zajęciach pozalekcyjnych na białostockich uczelniach wyższych.

Uczestnicy projektu ze

Szkoły Podstawowej nr 8 im. Św. K. Królewicza w Białymstoku

I semestr 2017/2018 uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 8

Chęć Karolina, Głębocki Jan Jerzy, Hus Jakub ,Karpiński Tomasz , Korzeniecki Jan Andrzej, Łosiewicz Zofia, Szoka Hubert

KONKURSY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Konkursy Recytatorskie

II miejsce Gabrysi Chańkouczennicy klasy 5B Szkoły Podstawowej nr 8 w Międzyszkolnym konkursie recytatorskim ,,Wiele tekstów Księdza Twardowskiego przeczytałem, ale właśnie ten do recytowania wybrałem...", który odbył się 21.11.2017 r. w ramach VII Jesieni Talentów ,,Z inspiracji Księdza Jana" i zgromadził w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku 22 artystów z białostockich szkół.

Gratulujemy Gabrysi !

ZAWODY SPORTOWE

Indywidualne Biegi Przełajowe

4 października 2017 roku w lesie Pietrasze odbyły się zawody sportowe w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta i chłopcy bardzo dobrze spisali się na trasie biegu. Bardzo dobry występ zaliczył uczeń klasy IV Damian Wasilewski zajmując VII miejsce. Natomiast Kornelia Kruk z klasy VI zajęła IV miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego.

DBP 2017Bardzo duży sukces dziewcząt - po podliczeniu punktów okazało się, że dziewczęta zajęły drużynowo II miejsce i wezmą udział w finale wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych. Przed nimi dużo ciężkiej pracy aby w finale zająć dobre miejsce.

II miejsce wywalczyły dziewczęta w składzie:klasa IV Kocół Amelia, Topczewska Oliwia,Grzybowska Wanessa, Świerbutowska Oliwia, klasa V Walendykiewicz Anna, Szuberla Wiktoria, Bach Kornelia, Sianko Nikola, klasa VI Kruk Kornelia, Korenkiewicz Laura, Gromyko Oliwia, Bielecka Oliwia.

medal 3 Medal za pilność – nagroda prezydenta

Z radością informujemy, iż Prezydent Miasta Białegostoku przyznał naszemu uczniowi Janowi Jerzemu Głębockiemu, uczniowi klasy VIIA  medal Diligentiae - za pilność. Wyróżnienie otrzymała również p. Marlena Leszko- wychowawczyni Janka i nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!!!!